Okul

Konukseverlik ile ilgili Kompozisyon

Konukseverlik İle İlgili Kısa Kompozisyon

Türk toplumunda gelişen misafirperverlik bireyler arasında bağların kuvvetlenmesini sağlıyor. Birbirleri ile geçimlerini sağladıkları gibi yardımlaşma ve dayanışma örneği göstermektedir. Bağlı olduğumuz din tarafından hoşgörülü misafirperver hale gelmişizdir. Türk insanını yabancılar anlatırken ne kadar konuksever olduğumuzu daima dile getirmişlerdir. Türk toplumu zaman içersinde gelişmiştir.

Evimize gelen misafir olunca onları el üstünde tutarız. Çeşitli ikramlarda bulunup açlarsa eğer onlara yemek hazırlarız. Türk kültüründe misafiri memnun etmek için tek koyunu olan kişi dahi onu keserek ziyafet vermiştir. Bizi kendi evimizde olduğumuz gibi hissetmemiz için elinden geleni yaparlar. Yemekten sonra dahi ikramlar bitmek bilmez ve devam eder. Sırtımıza yastık dahi koyarak rahatımızı düşünürler. Konukları ağırlamak Türk kültüründe önemli yeri vardır.

Konuksever millet olduğumuz tüm dünya tarafından bilindi. Örnek gösterilerek bizlerden güler yüzlü şekilden bahsedilmiştir. Allah misafiri olarak kabul edip onlar için elimizden gelenleri yaparız. Türk kültüründe ve geleneğinde büyük önem taşır.

konukseverlilik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu