Okul

Dost Kara Günde Belli Olur Kompozisyon

Dostluk kolay kazanılmaz, kendisini de en zor günde belli eder. İnsanın ailesinden birisi olmasa da güvenebileceği ve sırtını dayayabileceğidir. Dost arkadaştan daha yakın olmaktadır. Hayatımızda sahip olacağımız en güzel dostluklar bu sayede elde edilir.

Dostlar hayatta sahip olabileceğimiz en değerli kişilerdir. Mutluluğumuzu, üzüntümüzü her şeyimizi birbirimizle paylaşmamız mümkündür. Özellikle kötü günde bize destek çıkacak olan dostlarımız sorunlarımızı aşmamızdaki en büyük yardımcımız olacaktır. Maalesef bugünlerde iyi dost bulmak kolay olmamaktadır. Herkes iyi günümüzde dostumuz gibi gözükebilir ama ihtiyaç anında yanımızda olmazlar. Gerçek dostları tanımak kötü günümüzde bize yardım eli uzatarak kendisinden fedakarlık edenlerdir.

Kötü günümüz olduğu zaman bize yardım elini uzatan insanları görmeliyiz. Vefasızlık etmeyerek gerçek dostumuz olduğunu kabul ederek sıkıntılı günlerde yardımlaşmalıyız. Bize uzatılan yardım ellerine karşılık olarak yardım elinin uzatılması gerektiğini kabullenebiliriz. İyi günümüzde sahte dostlarımız çok olur, bunun için dikkatli olarak iyiyi kötüyü birbirinden ayırmalıyız. İnsanlar çeşit çeşit olduğundan gerçek dostu bulmak kolay olmayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu