Okul

Dostlukların Kalıcı Olması İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz

Dostluklar hayatta nadiren sahip olabileceğimiz değerler arasındadır. Nice dostluklar ufacık sorunlardan dolayı biter. Gerçek dostluk ise öyle olmamaktadır. Yaşanılan sorunlara rağmen her zaman yanımızda olan birisini biliriz. Hatalardan eser kalmayarak dostumuz ve arkadaşımız dediğimiz kişi yanımızda olduğunu hissederiz. Bunlar gerçek olmuyorsa geleceğe bakarak sorunları aşabileceğimizi görmeliyiz.

Dostluk en ufak sorunda bitmemesi gerekir. İyi günümüzde yanımızda olan insanlar kötü günümüzde de yanımızda olduğunu göstermelidir. Paramızın ve malvarlığımızın peşinde olan kişilerin gerçek dostumuz olmadığı gerçektir. Zor günler yaşadığımızda bize uzanacak yardım eli gerçek dostluğu gösterir. Sıkıntıya düştüğümüzde yanımızdaki kişileri asla kaybetmemeliyiz. Hak ettikleri değerleri göstererek onların sıkıntılarında yanlarında olmalı, elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız. Acı ve tatlı günde bir şeyler paylaşabiliyorsak başarmışızdır. Yanımızda olanlar sayesinde yaşanacak sorunlarında üstesinden geleceğimiz gerçektir. Hal ve hareketlerimizi ölçerek doğru işlemler yapmamızda mümkündür. Dostlukların kalıcı olması sorunların üstesinden gelebileceğimizi gösterir. Sadece kelimelerle değil gerçek bir duygu halinde yaşanması gerektiğidir.

Bugün bizi yalnız bırakmayan insanlar yarında bırakmayacaktır. Her zaman sırtımızı yaslayabileceğimiz, bize destek olacak insanların olduğunu bilmek manevi oalrakta rahatlatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu