Okul

Hastalandığınızda Sizi Ziyarete Gelenlere Karşı Neler Hissedersiniz

Belirli dönemlerde hasta oluruz ve ziyarete gelen insanlarla karşılaşırız. Bizi seven bize saygı gösteren ve değer veren insanlar olmaktadır. Yatakta hasta hasta yatarken iyileşmek için beklediğimiz zaman olur. Sık ziyaretlerin olması dinlendiğimiz zaman bizi rahatsız edebilir. Özellikle dinlenmemiz gereken bu zamanlarda misafirler bizi düşünebilir ama dinlenme gereksinimi duyarız.

İnsanlar hastalandığı zaman sevenlerini görmek, ilgilenildiğini hissetmek ister. Ziyaretlerin kısa olması bizi rahatsız etmez. Uzun ziyaretlerin olması dinlenmemizi önlediği gibi rahat olmamızı da engeller. Hassas olacağımızdan insanlara karşı yeterince sabırlı olamayız. Hasta ziyaretinde bulunacak olan kişilerin az kalmaları ve fazla yormamaları gerekir. Kendisini yanında rahat hissetmediğimizde sıkıntılar yaşayabiliriz.

Sevdiğimiz insanların hasta olması durumunda ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi iletmeliyiz. Hoşuna gidecek hediyeler götürmek onların mutlu olmasını sağlayacaktır. Yapılan iyilikler unutulmadığından yardıma ihtiyacı olduğunda mutlaka yardım etmeliyiz.

Hasta ziyaret eden kişilerin güçlenmesini sağlayabilir. Ziyaret ettiğimizde onu mutlu ederek rahat etmesini de sağlamış oluruz. Ziyaret etmeyen kişilere karşı insan kırılganlıkta hissedebilir. Hal hatır sorulması hastanın sevenlerinin olduğunu bilerek moral toplamasında yardımcı olacaktır. Ziyarete gidemiyorsak dahi mesaj göndererek duygu ve düşüncelerimizi hastalara iletmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu