Okul

Dünya Ahiretin Tarlasıdır Ne Demek

Dünya hayatı insanların keyif sürebileceği bir yer değildir. İnsanlar dünyaya oyun oynamaya eğlenmek için değil, çalışmak ve kazanmak için gelmişlerdir. Dünya hayatında yapacakları ahirette karşılarına çıkacaktır. İnsanların haklarını yiyenler, kendileri dışında başkasını düşünmeyenlerin yatırımı olacaktır. İyilik yapan, merhametli davranan kişinin ahiret hayatında alacakları farklıdır.

Ne ekersen onu biçersin sözünde de olduğu gibi insanlar boş vakitlerini değerlendirmeli, ibadetlerini yerine getirerek hayırlı işler yapmalıdır. Vaktini öldüren değersiz şekilde geçirenler elindekileri kaybedeceğini gösterir.

Gençliğimizi nerede nasıl geçirdiğimiz önemlidir. Ahireti düşünmeden hareket edenler kötülükler ve zorluklarla karşı karşıya kalırlar. Diğer bir yandan gençliğini ibadetle harcayan Allah yolunda giden kişiler güzelliklerle karşılığını alır. Yaptıklarımız gördüklerimiz olacaktır. Bugün vaktimiz varken gençliğimizi boş işlerle heba etmemeliyiz. Hayırlar yaparak değerlendirmeli, ahirete yatırım yapmalıyız. Kim dünya hayatında zamanını hayırlara ve güzelliklere ayırırsa onlar kazanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu