Okul

Hayvan Sevgisi Kompozisyon

Çocukluk anılarımda en güzel ve özel yeri olan her aklıma geldiğinde hem mutlu olup hem de gözlerimin dolduğu kuşumla geçen o güzel zamanlarımızı paylaşmadan geçemeyeceğim.

Kalabalık bir aile olmamıza karşın hayvan sevgisinin bizlere katacağı olumlu katkılarını düşünerek babamın evimize getirdiği annemin ise mutlulukla karşıladığı, bizimle tanıştırırken naiflikle “ailemizin yeni üyesi Mavişimiz” diyen annemin sesi hala kulaklarımda. Artık ailemizin bir üyesi olan Mavişimizin her sabah o güzel melodileriyle uyanmak mutlulukların en güzeliydi. Her geçen gün değişik bir ses çıkartması onu defalarca tekrarlaması ve bizlere bir şeyleri anlatmaya çalışması adeta bizlere yeniden konuşmayı öğretir gibiydi. Kuşumuzun sorumluluğu artık bizlerin üzerindeydi. Belli günlerde ki temizliğini kardeşler arasında sıraya koymuş iş paylaşımı yapmıştık. O gün geldiğinde sorumluluğumuzun bilinciyle hiç yüzümüzü asmadan zevkle görevimizi tamamlar, kardeşler arasında kim daha çok değişik ses çıkarttıracak yarışmaları düzenlerdik.

Arkadaşlarımızı evimize büyük bir sevinçle çağırır Mavişimizi dinleterek bizlerin mutluluğuna dahil olmalarını coşkuyla beklerdik. Böylece mutluluğumuz bir kat daha artardı. Her hareketi ayrı bir ahenk içinde olan, üzerindeki renklerine baktıkça doğanın güzelliklerine tekrar tekrar hayran olurduk. Günlerimiz bu şekilde geçerken bir gün Mavişimizin hareketsiz bedeniyle karşılaştık.

İşte o gün ki üzüntümüzü anlatmak çok zor. Ağlamaktan şişmiş gözlerimizi birbirimize göstermemeye çalışırken annemim bizler için dirayetli duruşunu unutamam. Daha sonrasında bahçemize kazdığımız yere bir kumaş parçasına sararak gömdüğümüz kuşumuza son görevimizi yapışımız hala gözlerimin önünde. Hayvan sevgisini bizlere bu yolla aşılayan aileme sonsuz sevgilerimi sunmadan geçemeyeceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu