Okul

Dünya Hostesler Günü İle İlgili Yazı

Hosteslere ayrılmış özel günlerden birisi 31 Mayıs tarihinde kutlanmaktadır. Zorlu ve zahmetli olan uçuş görevlerinde görev alan, pilotların yardımcısı ve yol arkadaşları olan hostesler için kutlanmaktadır. Hosteslere ayrılan gün olması ile hava yolları tarafından kutlanan günlerdendir. Uçakta pilotların dili oldukları gibi yolcuları bilgilendirerek yol gösteren kabin görevlileridir. Çeşitli alanlarda sabır göstererek yardımcı olmaktadırlar. Hostesler çeşitli alanlarda görev yaparak insanlara yol gösterir.

Dünya hostesler gününde hava yollarında çeşitli kutlama programları ile anılmaktadır. Havacılık sektörünün olmazsa olmazlarından olan hostesler çeşitli alanlarda yardımcı olarak yolculuğun sağlıklı şekilde geçmesini sağlamaktadır. Hostesler tarafından verilen hizmetler dahilinde pilotlar yolculuk sırasında güvenli bir şekilde iletişim sağlayabilmektedir. Dünya hostesler gününde etkinlikler düzenlenerek hostesler için şiir, bilgi, günün tarihçesi ve önemi anlatılmaktadır.

Uçuş seferlerinde sabırları ile her konuda yardımcı olan hostesler oldukça yardımcılardır. Gösterdikleri ve verdikleri eğitim doğrultusunda uçakta yaşanacak sorunlara karşı soğuk kanlı olmamızı sağlayıp, sağ salim ulaşmak istediğimiz noktaya ulaşmamıza yardımcı olmaktadır. Bizlere yol gösterip yardımcı olan insanlardan olmaktadır. Dünya hostesler günü dünya çapında kutlanan özel günlerden birisi olup yüz binlerce hostesin aynı anda yaşadığı gündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu