Dünya ve Uzay Hakkında Kısa Bilgi

Dünya Uzay Araştırmaları, Dünya ve Uzay Hakkında Bilgi

Dünya güneş sisteminde yer alan gezegenlerden birisi olarak bilinmektedir. Dünyadan uzaklaştıkça atmosfer daha çok incelmektedir. Uzay ile aramızda olan bağ tamamen atmosfer ile oluşmaktadır. İkisinin arasında sınır olmayıp tam orta noktası olmaktadır. Tahmini olarak galaksilerin atmosferlerde milyonlarca gezegen ve asteroitler bulunuyor.

Uzay araştırmaları 19. yüzyılların sonlarına doğru başlamaktadır. İlk olarak ABD Kaliforniya eyaletinde Palamar Gözlemevi ile birlikte kendisini göstermeye başlamıştır. Gösterdiği faaliyetler sonucunda gökcisimleri ve uzay incelenmiştir.

Araştırmaları geliştirmek için ilk insan 12 Nisan 1961 yılında SSCB’nin uzaya gönderdiği Yuri Gagarin araştırmaların önemini göstermişti. Haberleşme alanında uzaydan faydalanılarak iletişimin kolaylık sağlanmıştır. Uzay araştırmalarında iki dünya devleti olan ABD ve Rusya birbirlerine rakiptirler.

uzay
uzay

16 YORUMLAR

  1. S.a Arkadaşlar Bunu Belki Bazı Bilmeyenler Vardır Uzayda 2 SENE BURDA 10 SENE

    YANİ BURDA MESELA 25 YAŞINDA ORAYA GİTSEN 28 YAŞINDA BURAYA GELİRSİN ÇOK İLGİNÇ BİR BİLGİ VERDİM SİZE BUNU DÜNYANIN Bazı Kişileri Biliyor Ben daha 12 Yaşındayım Yani Bu Bilgileri Bu Yaşımda Biliyorsam

    Artık Buyuyunce Ne Olurum Siz Düşünün

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz