Okul

İç Anadolu Bölgesi Doğal Güzellikleri

İç Anadolu bölgesi sahip olduğu doğal güzellikleri ile tanınmaktadır. Tarihi ve kültürel yerlerin en zengin kesimleri burada bulunmaktadır. Medeniyetlere ev sahipliği yapan ve yüzyıllar boyunca yeni nesillere ortak miras olarak aktarılmıştır. Sizlere doğal güzellikler ile kısaca bilgi vereceğiz.

Tuz Gölü
Ankara ilinin Şereflikoçhisar da yer alan tuz göllerinden birisi olarak biliniyor. Van gölünden sonra en büyük ikinci tuz gölü olmaktadır.

Elmadağ Kayak Merkezi
Ankara merkezden 26km kadar uzaklıkta olup kayak merkezinde ağaçsız bir alanda doyasıya vakit geçirebilirsiniz. Özellikle kayak tutkunlarının tercih ettiği yerlerden birisi olmaktadır.

İncesu Kanyonu
Kanyon oldukça geniş olmaktadır rafting ve trekking yapılmasına müsait olması adrenalin tutkunları için mutlaka gidilmesi yerlerden birisidir.

Bozok Yaylası
Yozgat’ta bulunuyor düzlükler ile hafta sonunu dağlık kesimlere oldukça güzel vakit geçirerek yaşayabilirsiniz.

Erciyes Dağı
Kayseri il merkezine 25km uzaklıkta olup en yüksek dağlardan birisidir.

Kapadokya
Mutlaka görmeniz gereken yerlerden birisi olarak söylüyoruz. Gideceğiniz yerlerde bol turist ile karşılaşacaksınız özellikle peri bacalarını görüp balon gezintisi dahi yapabilirsiniz.

Kızılcahamam Milli Parkı
Ormanlık bölgede olup Ankara il merkezine 78km uzaklıkta. Dağların size verdiği temiz hava ile birlikte muhteşem bir vahşi doğa hayatı yaşayabilirsiniz.

Çukur Barajı
Ankara il merkezine 12km uzaklık olup çevresinde olan bitki örtüsü ile birlikte turistlerin büyük ilgisini çekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu