Dünyada Barışın Yaygınlaşmasında Hoşgörünün Önemi Nedir

Dünya barışının yaygınlaşması için herkesin birbirine karşı hoşgörülü davranması gerekmektedir. İnsan ilişkileri kuvvetlendiği gibi insanlar iletişim halinde olurlar. Dünya barışının sağlanmış olması mutluluk getirir. İnsanlar paylaşmayı öğrenerek sahip oldukları ile başkasının hayatını değiştirir. Dünya barışın yaygınlaşmasında insanlar sahip oldukları ile yetinmeleri gerekmektedir.

Toplum barışının sağlanmasında hoşgörülü olunmalıdır. Dünya barışının sağlanması gerektiğini gösterdiği gibidir. Farklı toplumlarda yaşayan insanların birbirlerine karşı hoşgörü ile yaklaşımları sorunları çözmektedir. İnsanlar yaşam biçimlerine göre yaşamlarını da değiştirmiş olmaları oldukça önem taşımaktadır. Hoşgörülü olmak insanlar arasında barışı getirir. Sevgiyi ve saygıyı oluşturan değerlerin başında hoşgörü gelmektedir. Her insan karşısındakine kendisine davranılmasını istediği gibi davransa sorunların önüne geçilebilir. Bu durum toplumsal ve dünya barışının sağlanması için oldukça önemlidir.

İnsanlar sahip olduklarına şükrettiğinde ve daha fazlasını istemediğinde hedeflerine ulaşır. Dünya üzerinde tüketimin artması ve güç savaşı barışın önüne geçen en büyük engeldir. Bugün savaşların sebebi devletlerin daha güçlü olmak istemelerinden geçmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz