Okul

Dürüstlük İle İlgili Yazı

Dürüstlük toplumda örnek olacak insan simalarıdır. Bir insan yalan söylediği sürece dürüst olur, başkaları da onun yalanı varsa gizlediği sürece dürüst olduklarını gösterirler. Yalandan sakınan ve korunan kişiler kötülüklerden de korunmuş sayılırlar. Haklı ve haksızı birbirlerinden ayırmasını bilir.

Dürüst insanlar ne kadar çoksa toplumun gelişimi o kadar çok olur. İnsanlar güven sağladıktan sonra sevgi ve saygı gibi değerleri de kazanmaya başlar. Kendilerini huzur içinde hissederek karşısındakine güven verir. Yalanlar toplumda insanların birbirlerine karşı önlem alması, güvenmemesine neden olmaktadır. Güçlü olanların güçsüz insanları ezmesi ile de bilinmektedir. Mutlu güzel günler geçirmek için mücadeleci tavırlarını asla bırakmamalılardır. Dürüst birisi örnek olacağı gibi başkalarına doğru yolu gösterir. Bugün toplum içinde yaşayabiliyorsak eğer dürsüt insanların olmasındandır. Dürüstlük yaşama biçimini ve hayatı belirler.

Hatalar insanların dürüstlüklerini zedelese dahi zaman içinde düzeltme şansına sahip olabiliyorlar. Dürüst biri insanın en büyük özelliği kazandığı saygınlıktır. Hayatta her şeyin başında gelen dürüstlük insanların birbirlerini anlayarak yol göstermelerine yardımcı olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu