Okul

Düşüncenin Önemi İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar doğduktan itibaren beyinleri çalışarak gördüklerini ve hissettiklerini düşünceleri ile yorumlarlar. Düşünmek bir konu üzerinde sağlıklı karar verilmesinde etkili olan değerlerdendir. Doğru düşünceler insanları geliştirerek yeni şeyler üretmeye başlarlar. İnsanlar bilgileri ve kararları doğrultusunda düşüncelerine yön verirler.

İnsanın beyni aynı bilgisayara benzer. İletilen sinyaller sayesinde yapılacak işlemler birbirlerine iletilir. Hareketlilik oldukça hızlı olarak belli bir sonuca varır. İnsan düşünce gücünü kullanarak hayatına yön verir. İyiyi kötüyü birbirlerinden ayırdığı gibi vereceği kararlar ile geleceğini belirler. Hayata bakış açısını oluşturanda aslında düşünce gücümüzdür. Doğru düşünceler olumlu duygular getirirken yanlış düşünceler ise insanların değerini kaybetmelerine nedendir. Bu sayede herkesin düşüncesi doğru ve kararlı şekilde olarak hareket etmelidir.

Düşünmek insanları diğer canlılardan ayıran özelliklerin başında gelmektedir. Doğru ve kararlı düşünceler insanları yücelterek onları güçlendirir. Önemi olan hayata yönelik doğru ve değerli düşüncelerin üretilmesidir. Anlamsız düşünceler insanlara bir şeyler katmadıkları gibi kaybetmelerine neden olur. Her insan düşüncesini kontrol ederse eğer sorunların ortadan kalkacağı bir dünyada yaşamış oluruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu