Okul

Düşünmenin Önemi İle İlgili Kompozisyon

Düşünerek alınacak kararlar insanı geliştirir erdemliğe ulaştırır. Doğru kararları almak için düşünüp taşınmalı öyle karar verilmelidir. İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli fark akıllarını kullanabilmeleridir. İnsan istediği noktaya ulaşabilmek için düşünmeli öyle hareket etmelidir. Düşünerek geçmişten günümüze önemli gelişmelere sahip olmuşlardır.

Beyin insanların düşünce merkezi olarak kullanmalarına elverişlidir. İnsan yaşamının planlanmasında ve gelişmesinde düşünerek hareket gereklidir. Herhangi bir adım attığımız sırada düşünme esnasında beynimiz çalışmaya başlar ve karar verme yeteneği harekete geçer. Hesaplar ve tartarak bize en yakın cevabı gösterip kararı ondan yana veririz. Kendimizle ilgili bir durum olmasıyla organlarımıza göndereceği sinyal sayesinde durum hakkında beynimize bildirim gelir.

Canlıları üstün kılan akıl düşünmemizi sağlayarak olumlu yönde karar almamıza yardımcı olur. Aklımızı doğru kullanırsak başarıya ulaşabilir. Düşünmek insanların hedeflerine ulaşabilmesi için gerekli noktadır. İnsan diğer canlılardan daha önde olmasını düşünerek mantık kurarak karar almasıdır. İç güdülerinden daha çok mantık ile hareket ederek karar verebilmektedir.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu