Okul

Duyarlı İnsan Ne Demek

Duygu, düşünce ve hareketleri bakımından çevresindeki olaylara verdiği tepkiler sessiz kalmayan kişiye duyarlı insan denir. Günümüzde bu tür insanların sayısı azalmıştır. Yaşanan olaylar karşısında insanlar sessiz kalarak izleyici olabiliyor. Duyarlı insanlar bir çok konuda ilgi gösterirler. Olaylar karşısında sessiz kalmayarak dahil olurlar, toplumsal olayların yanı sıra kendisini ilgilendirecek olaylarda da aktif rol üstlenir.

Duyarlı insanlar her zaman topluma faydalıdır. Doğru yoldan ilerler gerektiğinde olayların tam içinde de olurlar. Gündemi takip eder, bir durum ile karşı karşıya kalınması halinde insanların ses çıkarmadığı yerlerde ses çıkartır. Toplum daha iyi bir sonuca gelebilir. Duyarlılık bir sorun değil çevresindeki olaylara karşı iyi niyetidir. Örneğin karısını döven bir kocayı şikayet ettiğiniz ya da müdahale etmeniz durumunda duyarlılık gösterebilirsiniz. Bencil olmamak gerekir çevremizdeki olaylara kulak vermeliyiz, ihtiyaç durumunda sorunları gidermek için elimizden gelenin fazlasını yerine getirmemiz gerekiyor.

Her insan çevresine karşı duyarlı olarak hayat daha güzel hale gelir. Unutmayalım ki duyarlı insanlar topluma huzur ve mutluluk vermektedir. Sorunlar aşılır, toplum içinde barış düzen sağlanarak mutlu hissedilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu