Okul

Edison’un Başarılı Olmasını Neye Bağlıyorsunuz

Başarılı olmayı herkes hayal eder, önemli olan hayalleri gerçekleştirebilmektedir. Geçmişten günümüze bir çok bilim insanı yaptığı çalışmalar sayesinde başarıyı yakalamışlardır. Bu kişiler arasında örnek gösterilecek kişilerden biri Edison’dur. Yaptığı buluşla insanlığa ışık tutarak başarıya ulaşmıştır. Hayalinin başında insanlığa nasıl hizmet edebilirim gelmişti. O dönemlerde aydınlanma ihtiyacının önemli olduğunun farkına vararak çalışmalarını sürdürmüştür.

Edison bilindiği üzere ampulün icadını yapmıştır. Hayalinde ampulün icadı olmasına rağmen uzun çalışmalar sonucunda sona varılmıştır. Edison’un çalışmalarında başarılı olmasındaki en büyük etken azmi ve kararlılığı olmuştur. Etrafındakilere hedeflerinden bahsetmesine rağmen zamanla birlikte çalışmalarını sürdürmüştür. İnsanlar ona inanmamasına rağmen o başarılı olacağına inanmıştır. En başta kendimize inanmamız gerektiğidir. Aksi durumda ne yaparsak yapalım hiç bir zaman başarılı olamayız.

Edison ampul icat etmek isterken sayısız deneme yapmıştır. Çalışmalarında başarısız olarak hayatına o şekilde devam etmiştir. Fakat onun başarılı olma isteğinden hiç bir şey vazgeçirememişti. Sizlerde başarılı olmak için hayallerinize inanın ve çalışmalarınızı aralıksız devam ettirin. Başarı sizin inancınızla doğru orantılıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu