Teknoloji

EFT Hesaba Ne Zaman Geçer

Bankacılık işlerinden olan EFT bir bankadan başka bir bankaya para transferi yaparken kullanılmaktadır. EFT hafta içi mesai saatleri içersinde gerçekleşir. Mesai saati dışında yapılacak EFT bir sonraki iş günü içersinde karşı tarafında hesabına aktarılmaktadır. Gün içersinde zaman dilimleri değişkenlik gösterebiliyor. Bugün gönderilen aynı gün içersinde tekrar geriye gönderilebilmektedir.

Havale gibi olup ama banka komisyonu düşük gönderimdir. Örneğin iş bankasından başka bir iş bankalıya para gönderecekseniz havale ile gerçekleştirebilirsiniz. EFT ise iş bankasından, ziraat bankasına para gönderirken komisyon olarak 20 TL gibi rakamlara değil de 2-3 TL gibi ufak meblağlar ile gönderim sağlanabilir. Özellikle yoğun şekilde EFT ve para aktarımı gerçekleştiren kişiler için geçerli olmaktadır. EFT aktarımı sayesinde zamanında para aktarımınızı yapabilirsiniz.

EFT iban numaraları ile gerçekleşip olup dünyanın bir ucundaki farklı bankaya transferinizi yapmanız normaldir. Eşsiz ve benzersiz olan her banka hesabı kullanıcısına tanınan IBAN çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. EFT için gerekli olan IBAN numarası bankanız tarafından size sağlanmış olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu