Okul

Ekmeğin Büyüğü Hamurun Çoğundan Olur Anlamı

İnsanların hedefleri hep yüksek ve büyük olduğundan dolayı karşılığında büyük başarı, kazanç ve atılımlar düşer. Büyük hedeflere ulaşmak için hamurun yani emek ve hareketlerinizin büyük olması gerekiyor ki sonuçlarına ulaşabilesiniz. Karamsarlık içinde olursanız ve küçük adımlarla asla büyük ekmeğe ulaşamazsınız. Patronlar daha çok büyük hamurla büyük ekmek sahibi olanlardır.

Hayallerimiz oldukça yüksek olur ama elimizdeki imkanları bilerek hareket etmeliyiz, önce imkanlarımızı bilerek gerek destekle büyük uğraşlar sonucunda büyük ekmek görülebilir. Kar peşinde olanlar için yatırım miktarı olduğu gibi akıllı insan olarak fırsatlardan faydalanmamız gerekir.

Bir öğrencinin sınavına hazırlanırken ne kadar çalıştığına bağlı olarak sınavın sonucu birazda ona göre şekillenmektedir. Hepimizin bilmesi gereken büyük dersler, sınavları bilerek hareket etmemiz oldu. Sınav sonucunda alacağımız notu belirleyen hamurun çokluğu olacaktır. Başarı için yatırımımız büyük olmalı ve aklımızda hareket ettiğimiz sürece ekmeğin büyüğüne sahip oluruz. Akıllı bir insanın yatırımı doğru zamanda doğru yerde yapabileceğini düşünürsek elde edeceğini zaten onundur. Bizimde onlar gibi olarak büyük hamurla büyük ekmeği alabilmemiz muhtemel olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu