Okul

Ekmek İsrafı ile İlgili Yazı

İsraf ile birlikte sahip olduğumuz değerleri zaman içersinde kaybederiz. Ana besin kaynağımız ekmek olup tüketilmesi gereklidir. Tasarruflu bir şekilde tüketirsek kaynaklarımız aynı zamanda azalmayacaktır. İhtiyacımızdan fazla ekmek alarak onların bayatlamasına neden oluyoruz zamanla yenmeyecek hale gelerek çöpe atmaktayız. İsraf ile ülkemizin mallarını yok etmekteyiz.

Günlük olarak israf edilen ekmekler hiç az olmadığı gibi çöpe atılmaktadır. İsrafın önlenmesi ile birlikte büyük tasarruf yapılarak okullar, hastaneler, yollar, iş imkanları sağlanabilir. Aç insanların olduğu da düşünülmeli açlık yüzünden suça yönelen kişilere bir hayat verebilirsiniz. Yediğiniz kadar alın ertesi güne taze olarak bir daha alırsınız. Çöpe atarak israf etmekten kaçının bayat ekmekleriniz ile yiyecekler yapabilirsiniz.

Ekmek israfı yapılması tabiata doğaya kötülük yapmaktır. Zamanla artarak ev bütçemize dahi zarar verip zor durumda kalmamıza sebep olabilir. Ekmek soframıza ulaşana kadar bir çok aşamadan geçip onlarca kişinin emeği ile gelmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu