Okul

Kötü Alışkanlıkların Bireysel ve Toplumsal Zararları Nelerdir

Kötü Alışkanlıkların Bireysel ve Toplumsal Olarak Zararları insanların yaşamlarını tehdit ederek kalitelerini düşürmesi ile bilinir. Bağımlılık yaparak insanlara zarar vererek sosyal açıdan zararlı bir hal alırlar.

İnsanları ve toplumu en çok etkileyen konulardan birisi kötü alışkanlıkların yayılması herkesi etkilemektedir. Çevreye verilecek zararlardan belirlenerek önlenmesi gerekli olur. Kötü alışkanlıklar maddeler ile birlikte ortaya çıkar bağımlılık yapması hayatımızda önemli sorunlar meydana getirebilirde. Kötü durumlara karşı kendimizi devamlı olarak hazırlıklı olup başlandığı zaman hemen kapatamayız.

Sigara en yaygın zararlı maddeler olup bağlayan kişiler için kısa zamanda büyük etkiler gösterir. Uzun süreli kullanımları ile kanser yapıcı etkisi dahi vardır. Kanser hücrelerinin artması ve geri dönüşü olmayan hastalıklara sebep olur. Kamu bilgilendirici olarak sigara Koah hastalığına dahi sebep olur.

Alkol bağımlılık yaparak kolay bırakılabilen zararlı maddelerden olup zaman içersinde egzama, kırmızılık gibi rahatsızlıklar gösterir. Zamanla kanser hastalığına ve karaciğerinizin yağlanmasına sebebiyet olmaktadır. Kanser oluşumu ölümcül olarak insanların hayatını tehlike altına alır.

Uyuşturucu en zararlı maddelerden olup kullanılması ile bağımlılık başlıyor. Özellikle kişiler ihtiyaçlarını karşılayamadıkları zaman kriz geçirerek ölümle baş başa gelir. Kişiler para için sahip oldukları her şeyi satarak ekonomik olarak sorunlar yaşayarak aile içersinde huzurluklarda kendisini göstermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu