Teknoloji

Elektronik Ürün Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Hayatımızda bir şey öğrenecek olursak illa başımıza olayların gelmesi gerekmez. Paylaşma ve araştırma doğrultusunda başımıza gelebilecekleri empati kurarak anlamamız mümkündür. Düşünce ve hareketler doğrultusunda her şeyi ortaya çıkartarak doğru alışveriş yapabiliriz. Bilinçli tüketici olmak, başkalarının yaşadığı sorunlardan ders çıkartılmasıdır.

Teknoloji hayatımızın parçası olması, elektronik cihazların yaygınlaşmasını sağlayarak bizi kendisine sağlamıştır. Doğru şekilde teknoloji ürünlerden faydalanırsak hayatımız değişebilir, bazı uyanık mağazalar kar yapmak amaçlı bize sundukları hasarlı ürünleri sunmaktadır.

Elektronik ürün alırken TSE, CE, ISO kalite belgelerinin olup olmadığı mutlaka kontrol edilmeli.

Bulunduğunuz yere yakın yetkili servisi olup olmadığını öğrenilmelidir. Teknik hatalardan dolayı ne olacağı ve ne kadar süre içinde teslim olacağı takip edilmesi gerekir.

Elektronik cihazlarda aldığınız zaman mutlaka teknik servis tarafından açılarak kontrol edilmesi gerekir. Örneğin aldığınız cep telefonu ise kutusunu evde açmak yerine o an orada bulunan yetkili kişiler tarafından açılsın. Hattınızı onlar taksın ve tuşlarını, dokunmatiğini, kamerasını ve özelliklerini kontrol edin.

Aldığınız ürün için garanti isteyin hatta daha önceden ses kaydı bile alın. Eve götürdüğünüz ürün arızalı çıktığında servise gönderilmesini isteyecekler. Servisten size dönüş ise 3 hafta gibi bir zamanı kapsadığından bütün hevesiniz kaçacaktır.

İade durumunda iade çeki ve hediye çek katiyen almayınız. Sizi kendi mağazalarında alışverişe zorlamış oluyorlar. Hiçbir şekilde yardım etmeyecekleri gibi paranızın tadına bile varamayacaksınız.

Kalan ürünleri size vermeye çalışmadan önce mutlaka kendinizde gidin. Size verecekleri ürün arızalı ve sorunlu olduğundan dolayı mağaza zarara uğramaması adına size verirler.

Alışveriş sırasında biraz akıllı olarak doğru elektronik ürünü alabilirsiniz. Arızalanan ürünlerden dolayı bir çok sıkıntı yaşarsınız. Size önereceğimiz ve her konuda destek olan Gold markalarına gidin. Alacağınız ürünler gerçekten kaliteli ürünler olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu