Okul

Emek Olmadan Yemek Olmaz Kompozisyon

İnsanlar yaşamlarını sürdürebilmek için iş’e ihtiyaçları vardır. Kazandıkları para ile ihtiyaçlarını gidererek maddi olarak ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanır. Günümüzde çalışmayan kimseye kimse beş kuruş vermediği gibi emek olmadan bir şeyler elde edilemez. Yemek ihtiyacımızla birlikte bütün ihtiyaçlarımızı karşılarız.

Para kazanmak insanların hedefleri olarak emek vererek elde edebilirler. Emek verirken alın teri döker, yorulur, zahmet eder karşılığında ise sofrasına ekmek alır. Zor durumdan kurtulmasını sağlayan kazanç sağlayarak kendisini yükseklerde tutar. Geçimini sağlamak için gerekli olan ihtiyaçlarını karşılamış olmaktadır. Alın teri dökmeden sofraya gelecek yiyecekler ne bizim karnımızı doyurur, ne de çocuklarımızın. Emek verdikten sonra sofrada ekmek olur, yiyecek olur, ihtiyaçlarımızı karşılarız. Emek verdiğiniz kadarını alırsınız, işinizi her zaman iyi yaparsanız başarılara ulaşmanız kaçınılmaz olur.

Çalışan insanlar becerilerini kaybetmez ve geliştirir. Körlenmediği gibi daha iyi işler yaparak daha çok kazanır. Maddi olarak insanlar kazanç sağlamak adına emek verilmesi gereklidir. Emek verildiği sürece insanlar hedeflerine ulaşır ve karınlarını doyurur. Sofrada yemek olması için emek olması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu