Okul

Akılsız Başın Cezasını Ayaklar Çeker Kompozisyon

Yaptığımız hataların karşılığı olup bizlere kalır. Bazı insanlar yaşamında yönetici, yönetilen konumlarında olarak işlerini yerine getirirler. Yönetilen insanların başa gelmesi ile birlikte nitelikli ve işini bilen kişiler olmalıdır. Hayatımızda aldığımız kararları bir kere daha düşünerek öyle uygulamaya koymalıyız. Bize getirdikleri ve götüreceklerini karşılayarak doğru olanı yapmalıyız.

İş alanında yönetici olarak alacağımız saçma sapan kararlar, yapacağımız işler bize geri dönerek cezasını çekeriz. Yaptıklarımız her ne kadar olumsuz ve zarar verici olursa cezasını çekeriz. Yaşamımızda sık sık hatalar yaparız ve onların bedelini öderiz. Düzeltmek için koştururuz belki düzeltebiliriz belki de onun cezası bize yazılır. İşlerimizi doğru şekilde yaptığımız sürece başımıza iş gelmeyerek doğru adımlarla ilerleyebiliriz. Fabrika müdürünün bize verdiği bir işi unutarak eve gittiğimiz zaman, hatırlanan o işi yerine getirmek için koşuşturur işlerimizin peşine düşeriz. Sorumluluk ve işlerimizi bilerek doğru şekilde kararlar vermemiz gerekmektedir.

Kendi yetenek ve işlerimiz doğrultusunda alacağımız kararlar bize getirisi olacaktır. Yanlış kararlar sonucunda başa gelenler çekilecektir. Bunları bilerek saçma sapan işler yapmaktan sakınmalıyız. Alacağımız kararların cezasını oraya buraya koşturarak çekeceğimizi bilerek kulağımıza küpe olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu