Okul

Evimiz ve Ülkemiz Arasında Nasıl Bir Benzerlik Kurabiliriz

Bakış açımızı biraz değiştirdiğimizde evimiz ile ülkemiz arasındaki benzerlikleri gözle görebiliriz. Evimizde nasıl aile fertlerimiz yaşıyorsa ülkemizde aynı soydan gelen ulusun evlatlarıyız. Dışarı çıktığımızda insan evini özler ya işte gurbette olanlar içinde ülke özlemidir. Kendini ait hissettiği topraklarda yaşamını sürdürür. Türk topraklarında her zaman huzuru buluruz. Uzak mesafeler dahi olsa ülkemize gelme sevinci bizi iyi hissettirir.

Evimizin temiz olmasını isterken sokaklarımızı ülkemize de sahip çıkarız. Huzursuzluklara karşı birlik beraberlik içerisinde mücadele ederiz. Yaptığımız her işten hayır gelecek kazanmak için çabalarız. Ülkemizde çalışır vergimizi öder hayatımızı sürdürürüz. Düzenin sağlanması için oy hakkımızı kullanırız. Toplumsal olarak ihtiyacımızı evimizde karşılarız. Ülkemizde gezer dolaşır rahatlıkla yaşamımızı sürdürdüğümüz olur. Vatansız olmayacağımız gibi evsizde yaşayamayız. Ufak sorunlarımızı ülkemizde rahatlıkla insanımızla görüşerek çözeriz. Sıkıntıların önüne geçer rahatımıza bakar yaşamımızı sürdürürüz.

Evimiz ülkemize çok benzer ikisi de bize aittir. Kendimizi rahat huzurlu hissettiğimiz yer olur. İşimizi doğru şekilde yaparsak hizmet etmiş oluruz. Evimizdeki sorumluluklarımız, vatandaşlık görevlerimiz bizi biz yapmakta. İkisi de yaşam olarak benzerlik gösterir. Evinden ayrı kalamayan biri olarak ülkemizden de ayrı kalamayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu