Okul

Fal Nedir Çeşitleri

Fal, gelecek hakkında bilgi almaktır. Tahmini olarak yürütülen araştırmalar gelecekten haber verdiği düşüncesi verir. İnsanların bir takım batıl inançlarından yararlanarak falcı adı verilen kişiler tarafından fal yapılır. İnsanlar hayatlarında ciddi anlamda yer ayırarak değişikliklere uyum gösterdikleridir. İnsanları normal formlara ve şartlara göre bilinmeyecekleri şekilde öğretilir.

Geçmişten günümüze insanlar çeşitli fal çeşitleri ortaya çıkmıştır. Falların gelecekten haber verme durumuna inanılması inanç, bilimsel açıdan bakılması imkansızdır. Falcılar gelecekten haber verdiklerini iddia ederek kişilerin yaşamını da etkilemektedir. Falcı gibi kahinlerin de gelecekten haber verdiklerine iddia edilmiştir. Kişilerin gelecekteki yaşamlarında neler bekledikleri, ne gibi şeyler yaşadıklarını ortaya çıkartır. İnsanların bilinçlenerek öğrenmesinde oldukça etkilidir. İnsanlar kehanet ve fal bakma durumları karşılaşılır olmuşlardır. İki durumun detaylarına bakıldığında din adamları ve falcı adı verilen kişiler tarafından yapıldıklarıdır. Kehanetler tüm insanlığı ilgilendirirken fal ise kişisel olarak bireyleri ilgilendirmektedir. Falcılık bundan 4000 yıl önce ortaya çıkmıştır.

Fal Çeşitleri Nelerdir
Kağıt falı: İskambil ve tarot kağıtlarından bakılan fal çeşididir. Kartlardan yola çıkılarak insanlar kendilerince yorumlayarak cevaplamışlardır.

Yıldız falı: Astroloji biliminden yararlanılarak yıldızların yönleri, hareketleri ve parlaklıkları ele alınarak yapılan fallardır.

Kuş kafalı: kuşların göç ettiği yönlere doğru fala bakılır.

Kum falı: Kumun incelenmesi yöntemiyle yapılan faldır.

El falı: Elin içindeki hatlardan yola çıkarak bakılan faldır. Genelde çingeneler tarafından sokaklarda ücret karşılığında bakılmaktadır. En bilindik fal türüdür.

Kahve balı: Hemen hemen herkesin kahveyi içtikten sonra altında kalan kahvenin bıraktığı izle çıkılan kahvedir.

Su falı: Falcı tarafından önündeki kovada bulunan suya bakarak tahmin edilmesidir.

Ateş falı: Yakılan ateşin üzerinden geçen kişinin falı ateşe bakılarak yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu