Teknoloji

Galaxy Note 4 Resimleri Gizleme ve Şifreleme

Akıllı telefonların henüz bilmediğimiz birçok özelliği bulunmaktadır. Özellikle Galaxy Note 4 amiral gemisi olarak adlandırılan modellerde istediğiniz fotoğrafları şifreleyerek gizlemeniz mümkün olmaktadır. Özel ve bir başkasının görmesini istemeyeceğiniz fotoğraflarınız olabilir, bunların hepsini telefonla beraber gelen gizleme özelliğinde bulunmaktadır. Galaxy Note 4 fotoğraflarınızı gizlemenin nasıl yapılacağını sizlere öğreteceğiz.

İlk önce Menü kısmına giriş yapalım ardından Ayarlar ve daha sonra karşımıza Kişiselleştirme altında Özel mod var ona tıklıyoruz. Sağ yukarıdan ayarlama kısmından etkinleştiriyor ve kendi isteğimize göre şifre koyuyoruz. Bu sayede özel moduna artık şifreyi bilmeyen birisi tarafından erişim engellenmiş olacaktır.

Gizlemek istediğiniz fotoğrafları galeriden seçiyoruz ardından sağ üstte seçenekler kısmı var üst üste üç nokta halinde ona tıklıyoruz. Açılacak seçeneklerde en aşağıya doğru geliyoruz karşımıza Özel’e taşı kısmı çıkıyor. Tıkladığımız zaman resim kaybolacak özele taşındığından dolayı açmamız gerekecektir.

Özel’e taşınan fotoğraflar nasıl açılır?

Galerinizdeki fotoğraflarınızı özelinize taşıdıysanız ve tekrar görmek istiyorsanız o zaman şu yolu izlemelisiniz. İlk önce Ayarlar kısmına gelir oradan Özel mod’a tıklarsınız aktifleştirirsiniz o vakit sizden şifrenizi girmenizi isteyecek. Doğru şekilde şifrenizi girdikten sonra gizlediğiniz fotoğraflar galeride açılmış olacaktır.

Özel mod şifresini unuttum?

Özel moda taşıdığınız fotoğraflar için gizleme şifresini unuttunuz mu? O zaman özel modu aktifleştirmeden önce unutmanıza rağmen sizden ikinci şifrenizi isteyecektir bu sayede yanlış girildiği takdirde tekrar erişim sağlamanız mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu