Okul

Gaziler Günü Hakkında Kompozisyon

Gazilik unvanı ülkemiz için oldukça önemli manevi değerlerdendir. Her çocuk asker doğar sözünde anlaşılacağı gibi vatani görevin ülkenin en değerli değerini gösterir. Vatan uğruna can verenler olduğu gibi vazife başında yaralanarak eve dönenlerde olmuştur. Sakat kalmışlardır veya başlarına çeşitli işler gelmiştir. Askerden çeşitli sebeplerden dolayı dönenler gazilik unvanı alarak onlara madalya verilir. Türk anaları oğullarını askere gönderirken eline kına yakarak onları vatana kurban etmeye göndermişlerdir.

Askerlik Türk milleti için en kutsal vazifelerdendir. Kişiler görevlerini layıkıyla yaparak askere gitmeleri gerekmektedir. Askerlik vazifesinden yaşadığı sakatlanma ve yaralanmadan dolayı dönenler gazi unvanını alırlar. Türk ulusu için hizmet verenler bugün toplum içerisinde yeteri kadar değer gösterilmede onlar şehit anaları ve aileleri için kahramanlar.

Türkiye Cumhuriyetinin ebediyen ayakta duracaklarını gerektiğinde canlarını hiç düşünmeden verecek isimsiz kahramanlardır. Gösterdikleri kahramanlıklar sayesinde Türkleri buradan kurtararak onlara yeni yaşam alanları sunarlar. Türk ulusunun şanlı geçmişini bilerek hiç düşünmeden elini, kolunu, bacağını verebilecek kahramanlar Gazilerimizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu