Okul

Geri Dönüşümle Kazanılan Ürünler Nelerdir Örnekler

Atık maddelerin artması insanları çözüm yolları bulmaya itmiştir. Geri dönüşüm kullanılmasıyla birlikte kirlik oranı azaldığı gibi atıklarında tekrar kullanılabilir hale gelmesini sağlamıştır. Her geçen gün azalan hammaddeler daha da pahalı olmaya başlamıştır. Geri dönüşüm daha az maliyetli olduğu gibi çevre kirliliğinin de önüne geçtiğinden bir çok maddede kullanılmaya başlanmıştır.

Geri dönüşüm sayesinde çocuklarımız hatta torunlarımız çok daha güzel bir dünyada yaşamlarını sürdürecekler. Toprak kirliliğinin önüne geçildiği gibi insanlar yeni bir dünyada yaşama başlamış olur. Geleceğe bırakacağımız miraslar arasında çevremizde olacaktır. Geri dönüşüm yapılacak en karlı iştir, hem maddi olarak kar sağlarken hem de çevremiz güzelleşir. Bizde geri dönüşüme destek olmak için elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız.

Geri dönüşüm sayesinde doğamız çok daha temiz hale gelir. Yapılacak işlemlerden sonra tekrar hammadde olarak kullanıma hazır hale gelir. Bu sayede hammadde sıkıntısına çözüm olmaktadır.

Geri dönüşümü yapılan ürünler:

– Cam

– Kağıt

– Platin

– Plastik

– Karton

– Bakır

– Gümüş

– Alüminyum

– Pil

– Motor yağları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu