Teknoloji

Google Play Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte akıllı telefonlarda hayatımızın bir parçası haline geldi. Hemen hemen herkesin elinde akıllı telefonlar yer alır iken dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemi ise Android’dir. Pek çok markanın akıllı telefonunun işletim sistemi olan Android’in uygulama merkezi ise Google Play’dir. Binlerce farklı uygulamayı onlarca kategoride bulabileceğiniz Google Play’de bazen uygulamalar sadece belirli ülkelere açık olarak sunulmaktadır. Eğer istediğiniz uygulama sizin bulunduğunu ülkede aktif değil ise alternatif bir yöntem ile Google Play hesabınızdaki ülkenizi değiştirerek uygulamalara erişim sağlayabilirsiniz. Peki Google Play ülke değiştirme nasıl yapılır?

Google Play Ülke Değiştirme

Google Play üzerindeki ülkeyi değiştirmek için iki farklı adım bulunmaktadır. Bunlardan ilki cihazınızı Rootlayarak yeniden kurmaktadır. Ancak bu telefonu garanti dışı bırakacağı için çok tercih edilmez iken bir VPN programı sayesinde ülke değiştirmek daha kolay oluyor.

Google Play Ülke Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Hola isimli ücretsiz VPN programını Google Play üzerinden indiriyoruz.
  • Telefonunuzu yeniden başlatın ve biraz önce indirdiğiniz VPN programını çalıştırın.
  • Hola uygulaması açıldıktan sonra Uygulamalarım butonuna tıklayın ve cihazınızdaki tüm uygulamalara erişim sağlayın.
  • Cihazınızdaki tüm uygulamaların listesinin arasından Google Play Store uygulamasını bulun ve isminin üzerine dokunun.
  • Karşınıza çıkacak olan ekranda uygulama ile ilgili bilgiler yer alacak. Burada uygulamaya hangi ülkeyi kullanarak erişim sağlayacağınızı seçebileceğiniz bir bayrak olacak. Bayrağa tıklayarak ülkenizi değiştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu