Sağlık

Guam Yosun Çamuru Nedir? Nasıl Kullanılır

Yaz mevsimine pürüzsüz ve yenilenmiş bir ciltle girebilmeniz için selülitlerinizden de arınmış olmanız gerekmektedir. Bu konuyla ilgili olarak son zamanlarda popüler olan guam yosun çamuru diye bir ürün bulunmaktadır. Peki guam yosun çamuru nedir, neye iyi gelir? Selülitlerden kurtulma ve yağ yakma özelliği ile bilinen guam yosun çamuru, daha fit ve güzel bir görünüme sahip olmak isteyenlere yardımcı olmaktadır.

Guam Yosun Çamuru Nedir

Özel bir yosun çamuruna bir takım işlemler yapılarak elde edilen guam yosun çamuru, selülitlerinden kurtulmak isteyen birçok kadın için tercih sebebi bir üründür. Bu çamur çeşitli ekipmanlarla okyanuslardan alınmaktadır. Daha sonra toplanan bu yosunlar kurutulur. Kuruyarak toz haline getirilen yosunlar daha sonra fabrikaya taşınır. Fabrikada guam toz yosununa ilave olarak yeşil kekik ve çeşitli limon yağları ilave edilir. Daha sonra da kan dolaşımını hızlandırmak ve vücuttaki ödemin azalmasını sağlamak amacıyla içerisine atkestanesi bitkisinin özleri, bazı bitkisel mineraller, A vitamini, B2,C, K, vitaminleri ve magnezyum, sıkılaştırıcı özellikte olan bazı bitkisel yağlar ve önemli minerallerle harmanlanmış kil karışımı ilave edilir. Artık guam yosun çamuru nedir, neye iyi gelir hakkında az da olsa bilgi sahibisiniz.

Guam Yosun Çamuru Nasıl Kullanılır

İlk önce cildinizi ölü derilerden arındırmak için duş alıp, cildinize kese uygulayın. Daha sonra dairesel hareketlerle guam yosun çamurunu selülitli bölgenize yavaş yavaş masaj yaparak sürün. Sürdüğünüz maskenin hava ile temasını engellemek için streç bir film ile kaplayabilirsiniz.15-20 dakika bekledikten sonra sürdüğünüz yosun çamurunu temizleyin. Bu işlemi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu