Okul

Gülmenin ve Tebessümün İnsan İlişkilerindeki Yeri

Gülümsemek ve tebessüm etmek insanları mutlu eden ve sempati duyacağı davranışlardandır. Karşınızdaki kişilere gülümsemeniz içinin rahat etmesi olumlu düşünmesini sağlar. Hissettiklerinizi karşınızdakine de hissettirmeliyiz. Mutlu olan kişiler yüz ifadeleri ile bir şekilde bunu hissettirir. Asık suratlı olunduğu zaman karşınızdaki de anlamaz ve çözüme ulaştıramaz.

Gülmek çevrenize pozitif enerji yayar. Çevrenizdeki insanlar sizi görerek etraflarındaki negatif enerjiden kurtularak kendilerini mutlu hissederler. Düşüncelerinizi yansıtmanızdır aslında. Asık suratlı olanlar toplum içinde sevilmedikleri gibi çevrelerine hep olumsuz etki bırakırlar. İnsan ilişkilerinde olumlu davranışlar sizi güzel şekilde anlatır. Günlük hayatınızda daima gülümsemeli ve başka insanların yanında gülücüklerinizi göstermeniz gerekebilir. Toplumsal olarak insanların kaynaşması, birbirleri ile anlaşarak sorunların çözümlenmesinde insanların yüzündeki tebessüm önemlidir. Duygularımızı anlatmak için yüzümüzdeki tebessüm yeterli olup karşımızdakine durumla ilgili bilgi veririz. Tebessüm etrafımıza güzellikler ve hoşgörü dağıtacaktır. Yüzümüzden eksik etmemeli tanıdıklarımızı gördüğümüzde mutlaka tebessüm göstermeliyiz.

Asık suratlı olan kişiler gülmeyi sevmezler. Başkaları onları görünce kendi tebessümlerini dahi gizlerler. Gülmediğinizden dolayı insanlar sizden uzaklaşır, gülen çevresine negatif enerji yayan insanlarla daha çok ilgilenirler.

4 Yorumlar

    1. Bence böyle birşey yapmamalıydın. Buradan birkaç bilgi alıp komposizyonunu kendin yazabilirdin .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu