Okul

Güneş Girmeyen Eve Doktor Girer Atasözünün Anlamı

Güneş sağlığımız için oldukça önemlidir. İçinde bulundurduğu D vitamini sayesinde vücudumuz koruyarak dışarıdan almamıza yardımcı olur. Saçlarımızın sağlığını güneşten aldığımız D vitamini ile korumaktayız. Güneşin vurmadığı yerler mikroplarla dolarak hastalıklara sebep olur. Bir çok hastalığa iyi gelen güneş olmadığı zaman hastalıklara yakalanmaya başlarız. Güneşin olmadığı yerlerde mikroplar olup bizi hasta edecektir.

Her gün güneş giren evde hastalık olmadığından dolayı doktor girmez. Güneş girmeyen evde insanlar hasta olur ve doktora ihtiyaç duyarlar. Evimizi her gün güneşlendirmeli ve içerideki havayı temizlememiz gerekiyor. Bakterilerin çoğalmasını önlemek için temizliğimizi yaparak onlardan arındırılmış olarak durabiliriz. Evimizin temizliğinden bakımına kadar her şeyiyle ilgilenmek bizi hastalıklardan koruyacaktır.

Güneş girmeyen evde hasta olur sözünde de atalarımız yerinde söylemiştir. Güneş oldukça faydalı olup mutlaka faydalanılması gerekmektedir. Kendimize ne kadar iyi baksak dahi güneş gerekli olduğu unutulmamalı. Güneşin binbir yararlarından birisi D vitamini ihtiyacımızı sağlamaktadır. Vücudumuz D vitamini depolamadığından dolayı günlük olarak güneşten almamız gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu