Okul

Günlük Örnekleri Kısaca

Günlükler, günlük hayatta yaşanan kayda değer olayların kronolojik sırasıyla not tutmalarıdır. Başlarından geçen olayları kaleme dökerek o günün yaşanmışlıklarını anlatırlar. Günlük herkesin tutabileceği türden edebi eserlerdir. En çok yapılan hata ise günlük tutarken neler yaptığıdır. Örneğin “bugün uyandım, dişlerimi fırçaladım, işe gittim geldim, yatıp uyudum” gibi günü tamamlayamazsınız.

Sevgini Günlük;
28.03.2017

Bugün her şeyin normal gittiğini düşünürken birden bire çalan telefon beni yıkıp geçti. Babamdan gelen haberdi, amcamın vefatı haberi tüylerimi diken diken etti. Daha geçen yıl abimi kaybetmişken bu yılda amcamı kaybettim. Artık ne diyeceğimi bilemez bir halde haberi aldım. Gerçekten tüm sevdiklerimiz yavaş yavaş ölecek mi? sorusunu kendime sormadan yapamıyordum. Amcam benim için çok değerliydi, onun elinde büyümüş biri olarak bu yaşananları nasıl kabullenebilirdim.

Yarın ikindi namazına takiben cenazesi defnedilecekti. Belki bana biraz uzaktı ancak kuzenlerim için oldukça zor olacaktı. Ateş düştüğü yeri yakar derlermiş ya öyleydi. Tüm aile toplanarak amcamın cenazesine katılacak. Kabullenmesi ne kadarda zor, insanın içi acıyor. Hiç beklemedik bir anda bu yaşananlara başka ne denebilir ki. İçim içime sığmıyor desem yeridir, amcam canım ciğerim. Bugün sende yoksun artık aramda. Bugün günlüğüm seninle içimde kalanları en derin şekilde paylaştım.

Sevgili günlük;
28.03.2017

Uzun süredir yazmaya fırsat bulamadım, sana anlatacağım bir çok şey var. İş hayatı hiç olmadığı kadar yoğun geçiyor. İşimi ne kadar sevsem de sevdiklerime artık vakit ayıramıyorum. Yoğun bir iş hayatı içerisindeyiz, yoğun bir dönem oluyor. Havaların ısınmasıyla iş güç artmaya devam ediyor, hepsine yetişmek zor oluyor ancak hepsi yapılabilir durumda. Bugün yarın ne yapacağımı hiç bilmiyorum, sadece sabırla bekliyorum elbet bir gün her şey rayına girecek.

Kendimi tükenmiş gibi hissediyorum. İş mi yoksa başka bir şey mi bilmiyorum. Biraz dinlensem hiç fena olmayacak galiba. İşlerin üstesinden gelmek için gecemi gündüzümü kattım. Bu değişim sevdiklerimden beni uzaklaştırdı. İnsanlıktan çıktım galiba artık robot gibi hissediyorum. Emir verenler bir yandan işin peşinde koşturmakta ayrı bir dert oluyor. Çaresizce tükeniyorum kimse sesimi duymuyor sevgili günlük. Biraz dinlenmeliyim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu