Okul

Günümüzde Meslek Sahibi Olmak İçin Neler Yapılmaktadır

Meslek sahibi olmak eğitim ve çıraklıktan geçmektedir. Kişilerin anne ve babalarının mesleğini örnek alarak sahip olabilirler. Küçük yaşlarda girişimcilik ve çıraklık döneminden geçenler meslek sahibi olmakta bir adım önde olurlar. İlerleyen yolda kendilerinin kolunda altın bir bilezik görülür sonra karşını almaya başlarlar. İyi bir yerlere gelmek için mutlaka azimli birisi olarak bir şeyler yapılması gereklidir.

Günümüzde üniversite mezunları dahi işsiz kalabiliyor farklı eğitimlerinin dışınlar başka işlerle meşgul olabilirler. Gelecekte meslek sıkıntısı çektikleri açık şekilde görülüyor.

Günümüzün iş imkanlarında daha çok yabancı dil gerekçeliği gösteriliyor. Gelişen Türkiye ile birlikte İngilizce bilmenin şart koşulması üniversite mezunlarını da zor durumda bırakırken çıraklık eğitimi ile gelişen bir meslek sahibi birey ise tamamen dışarıda kalabiliyor. Mesleklerin gelişmesi ile birlikte etkileri de fark edilebilir bir hal almaktadır. Örneğin bir çırağın tek uğraşabileceği alan ustasının yolundan gitmek olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu