Okul

Anne Baba ve Büyüklerimize Nasıl Davranmalıyız

Büyüklerimize karşı her zaman saygı ve sevgi çerçevesinde içinde bakmamız gereklidir. Bunlardan en değerlisi ailemizde olan büyüklerimiz olup bizleri bazı konularda uyarabilirler bunun sebepleri ise bizden daha fazla bir şey bilerek uyarmaları olacaktır. Böyle durumlarda kendilerine karşı asla dargınlık yapmamalıyız bizlere yol gösterdiğini bilmelisiniz.

Dinimizde anne ve babaya devamlı olarak saygı duyularak onlara “öf” dahi denmemesi gerekmektedir. Saygılı davranış her zaman sevgi ve ilgiyi beraberinde getirir. Hitap ederken isimlerini asla kullanmamalıyız anne babamız bizler için yaptıkları fedakarlıkları düşünerek hareket etmemiz gereklidir.

Bizden rica ettikleri bir konu ile ilgili o zaman işimiz varsa doğru bir şekilde açıklama yaparak daha sonraki bir zaman veya yapamayacağınız bildirmeniz gerekir. Kalplerini asla kırmayın onlar için çok değerlisiniz.

Büyüklerimizin yanında oturup kalkmalarımıza dikkat etmeliyiz özellikle ayakları birbirlerinin üstüne atmak büyük saygısızlıklardan birisi olur yada yanlarında sigara içmek gibi hareketler.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu