Okul

Gurur Gelecekteki Başarıların En Büyük Düşmanıdır Kompozisyon

İnsanlar yaptıklarından dolayı gururlanarak böbürlenmeleri onların ileriki zamanlarda aslında kaybedeceklerini gösterir. Başarı insanların emekleri ve azimleri sonucunda kazanılır, takdir edilecek davranışlar yapılabilir ama gerisi önemlidir. Güzel şeyler yaptığınız zaman mütevazı olarak insanlara karşı başınızı daima öne eğmeniz gerekmektedir.

Yaptığımız güzel işlerden elbette gurur duyacağınız ama böbürlenerek başımızı yukarı kaldırarak gururlanmak çok daha farklıdır. Hayallerimize doğru adımlar atarken başarılarımız ile başkalarını asla ezmemeliyiz. Hayatımız takılı kaldığı gibi bizi yükseklere taşımaktadır. Yaptıklarımız işler doğru şekilde olduğu sürece başarılarımız beraberinde gelir. Yaptıklarımız aslında sadece kendimizin değil başkaları ile paylaşıp onlarında başarıya ulaşmalarını sağlayabiliriz. Mücadele eder ve başarılarımıza ulaşmamız kaçınılmaz olur. Biz kendimizi bildiğimiz sürece sağlam adımlarla ilerlememiz sağlanır.

Başarılar aslında bize alçakgönüllüğü öğretmeli. Her başarımızda gururu unutarak mütevazı duygularımızı kaybetmemeliyiz. Her zaman iyisini yapmak için hedeflerimizi bilmeliyiz. Başarılarımızdan ders çıkartarak gelecekte daha çok başarılı adımlar atmamız gerekmektedir. Hoşgörü, mütevazılık, alçakgönüllülüğü asla unutmamalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu