Okul

Güven İle İlgili Kompozisyon

Güven öncelikle kişinin kendisine güvenmesiyle oluşan bir olgudur. Yalanla kaybedilmeye başlanan güven duygusu, içten olmayan samimiyetsiz sözlerle de tetiklenir. Güvensizlik duygusu iş ve aile hayatına yansır, aile içerisinde huzursuzluklara neden olacağı için de mutsuz bir hayat geçirmelerine neden olur. Hayata hep olumsuz olarak bakar.

Güvensizlik duyduğu içinde konulara yaklaşımı da aynı doğrultuda olacaktır. Güvensizlikle yaklaşılan olayların sonuçları da olumsuz olur. Bu nedenledir ki kişi önce kendisine güvenmeyi öğrenmeli bunu başarmalıdır da. Kendisine güveni olan bir kişi iyi bir gözlemcidir. Karşısındaki kişi yada kişileri iyi analiz eder, güven duyup duyamayacağına temkinli yaklaşarak karar verir.Alacağı sonuçlarda o doğrultuda olumlu dönüşlerle neticelenir. Güven olduğu sürece insanlar daha yaşanabilir toplum yaratabilirler. Toplumun geleceği için güvenin temeli önemlidir.

Unutmayalım Hayatta güvenebileceğimiz kişilerin olabileceği gibi güven duymayacağımız kişilerinde var olabileceğini düşünmeliyiz. Yaşayabileceğimiz güvensizlik karşısında hemen pes etmemeli bu durumu genele yaymamalı, korkmamalıyız.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu