Okul

Haberleşme Tarihi Geçmişten Günümüze

Haberleşmek için insanların geçmişten günümüze kadar çeşitli araçlardan faydalanmışlardır. Yetersiz buldukları zamanla yapılan icat ve buluşlar haberleşme alanında gelişmeler sağlamıştır. Elektriğin icadı ile daha teknolojik aletler gün yüzüne çıkmaya başlarken günümüzde cep telefonlarına kadar kablosuz ağ tarafından yönetilen haberleşmeye kadar ilerleme olmuştur.

Eski zamanlarda haberleşme duman, hiyeroglif ve sesle yapılırdı zamanla resimlere dökülerek anlatılmak istenilenler anlatıldı. Onu takiben kuşların yazıları taşıması için haberleşme olarak kullanılması kabul edildi bir müddet böyle devam ederken yakın zamanda telgraflar haberleşme konusunda geliştirildi.

Tek taraflı haberleşme olarak radyolar çıktıktan sonra televizyon sonra ikili olarak cep telefonunun icadı yapılarak teknoloji alanında gelişmeler daha da ileriye gitmişti.

Günümüzde haberleşme araçları olarak cep telefonu, bilgisayar, tablet ve internet alt tabanlı iletişim araçları kullanılmaktadır. Günümüzün haberleşme araçları telgrafın gelişmesi ile başlamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu