Okul

Hamama Giren Terler Kompozisyon

İnsanlar yaşamını devam ettirebilmek için ihtiyaçlara gerek duyar. Yaşam sürebilmek için kendi hedefleri için mücadele ederler. Gösterdikleri çabalar daha ileri noktalara taşır. Hedefleri için çaba göstermeyen birisinin hedeflerine ulaşması zordur. Dolayısıyla insanlar hedeflerine ulaşırken çaba harcamaları gerekmektedir.

Hayatta insanlar iyi ve kötü şeylerle karşı karşıya kalır. İnsan bir şey elde etmek isterse eğer onun bedelini çeşitli şekilde öder. Çok çalışır, yorulur, hayatında bir çok şeyden fedakarlık yaparak devam eder. Para ile değil de çaba sonucunda ulaşması gereken hedefler vardır. Ulaşılması zor olan hedefler için fedakarlık gerekir. Ancak insanlar o hedefe ulaşabilmek için kafa yormalı, çaba göstermeli ve çok çalışmalıdır. Hedefine bu sayede kavuşur, başarının arkasında sabır ve çaba vardır. Çabalamadan hiç bir şey olmaz bizde çabalayarak buna ulaşırız.

Hamama giren terler sözünde hedefi için çalışan insan sorunlarla karşılaşabilir. İnsanlar hedef doğrultusunda ne kadar yorulursa yorulsun karşılığını alır. Çabaların karşılığını başarılı ile alacaktır. İdeallere uğraşmak bazen yorucu olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu