OkulSorular Cevaplar

Hayaletler Gerçekten Var mı?

Hayalet, canlıların ölümden sonraki yaşamlarını sürdürdüğü ruhani varlık olarak adlandırılır. Ölüm sonrası inançlara göre ruh başka bir aleme giderek orada sonsuz yaşamını sürdürür. İnanışlara göre ruhların gittiği alemden dünyamıza sık sık ziyaret ettikleri düşünülür. Ölümden sonraki yaşam konusunda insanlar bilgi sahibi olmadığından bilimsel kanıtlardan yararlanırlar. Ölüm ve yaşama inanan bir çok insan olmaktadır.

Hayat görüntüleri gerçek mi?

Hayat olayının iki mantıklı açıklaması bulunur. Bilimsel ve spritüel olaylardır. İnsanın çevresinde hayat görmesi, beyin tarafından bilinçaltına farklı alanlarda haberimiz olmadan depolanmasıdır. Seyrettiğimiz hayat filmleri, korku filmleri hızlı kareler halinde önümüzden geçtiğinden dolayı doğal olarak etkileniriz. Bilinçaltına depolanır ve yerleştiğinden dolayı hayalet görüntüleri karşımıza çıkar. Beden, bazı durumlarda uykuda olmasına rağmen beynin çalışma faaliyetlerini devam ettirdiğinden kaynaklandığı düşünülür. Evde otururken duyulan tıkırtılar, gece ve gündüz ısı farklarının yaşanması eşyalarda genleşme meydana gelerek gıcırtılara sebep olabilir. Doğal ve bilimsel olarak açıklaması karanlık bir odaya girildiği takdirde, bilinçaltımız bize karanlığa karşı korkularımızı ve hatırladıklarımızı anımsatarak korku hissi yaratır.

Spritüel çevrelerde hayaletlerin bazıları ölüm sonrası ruhumuz bedenden ayrılarak öteki dünya ile bizim dünyamızın arasında sıkışmalarıdır. Ruhların bazıları merceklere yakalanarak fotoğraf karelerinde yer aldıklarıdır.

Hayaletler var mıdır?

Hayaletlerin varlığı bir çok kişiye göre tartışılabilir. Mistik güçleri olan kişilerin bunları kullanarak hayaletlerle iletişime geçtiği gerçeğidir. Dünya üzerinde yaşanmış olalar ve hayalet gördüğünü iddia eden bir çok insan olmuştur. Karar vermemiz için olaylar doğrultusunda ve bilimsel olarak açıklamayı ele alarak değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu