Okul

Hayaller İle İlgili Kompozisyon

Her insan yaşamlarını hayalleri ile tamamlar. Kurdukları hayalleri gerçekleştirmek için hayata tutunur ve gerektirenleri yapmaya başlar. Ayakta kalmak için mücadele verip kendileri için çizdikleri yolda adım adım ilerlerler. Emek vererek güzel bir yaşama ulaşabileceğini hayali onları daha çok azimlendirir.

Yaşantımızdan çok daha iyi bir yer sağlamak için hayallerimize sığınırız. Kendimiz için iyi bir şeylerin hayali ile çabalamaya başlayarak ilerleriz. Hayallerimiz kendi iç dünyamızda kendimiz için en güzel tesellimizdir. Hayal ettiğimiz müddetçe ulaşmak için çabalamamız kendisini gösterir. Kendi kendimize vereceğimiz çeşitli mücadeleler bu yolda en büyük adımlarımız olup yaklaşmamızın yolunda etki gösterecektir. Hayallere kavuşmanın vermiş olduğu mutluluk en büyük başarımız olacaktır. Hayatımız boyunca ulaşamadığımız hayallerimiz olduğu sürece en küçükleri bile bizi mutlu edecek dereceye ulaşır.

İnsanlar hayal kurmadan asla hedeflerine ulaşamazlar. Kendilerine amaç vermedikleri sürece yaşamları amaçsız olup oradan oraya savrulup dururlar. Hedefi olmayan gemiye rüzgar bile yardım edemez sözünde olduğu gibidir. Hepimizi olduğu gibi bugün hayallerimiz olduğu için çabalamaktayız. Hayatımıza anlam kattığı gibi, bu yolda ilerlemek kendimize olan güvenimizi de arttırmaktadır.

8 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu