Okul

Hayatın Anlamı İle İlgili Kompozisyon

Şöyle bir düşündüğümüzde canımız ne zaman sıkılsa hayatın anlamı ne” diye sorarız. Ne zaman sevinsek “işte hayatın anlamı bu” deriz…

Hayatımızın anlamını üzüntülerimize ve sevinçlerimize bağlamakla beraber din, dil, ırk, örf ve adetlerle bir bütünlüktür içerisindedir.

Büyüyüp olgun bir birey olduğumda, diplomanın önemini kavrayanlardanım. Annemi kaybettiğim de hayatımın anlamını yitirdiğimi düşünerek hayata küsen ben dört elle okul hayatına sarılarak mutlu sonla sonlandırdığımda hayatın anlamının değişik bir yönünü keşfetmiş oldum. Diploma hayatıma yön verecek, maddi manevi bana destek sağlayacak ve yarınlarıma umutla bakmamı sağlayacaktı. Üniversite hayatında yaşadıklarım ise hayata dair çok güzel kazanılmış kazançlardı. Hayatıma anlam katan dostluklarım oldu bir ömür boyu anlatacağım. Tecrübelerim oldu yarınlara hazırlanırken toplum içinde nasıl dimdik durabileceğime dair ve en önemlisi toplumla birlikte hareket etmeyi, bir arada yaşamayı öğrendim. Aile kavramı, aile özlemi ve önemini onlardan uzak kaldığım dönemlerde bizzat yaşayarak öğrenmiş oldum. Kazancım büyüktü.

Hayatın anlamı her bireye göre değişebilir. Tıpkı bende olduğu gibi. Ama değişmeyen kavramlar vardır. Hayatın anlamına anlam katan, bizi biz yapan da bu kavramlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu