Okul

Hayvanlar İle İlgili Kompozisyon

Hayvanlar türlerine göre on binleri bulabiliyorlar. Evcil oldukları gibi vahşileri de vardır. Doğanın parçası olarak görevlerini yapıyorlar. İnsanların en yakın dostları olup yaşamlarımıza destek olmaktadır. Hayatımızın parçası olduklarını her alanda gösteriyor. Can taşıdıklarından dolayı onlara davranışlarımız bir insana davranışlarımız ile eşdeğer olmalıdır. Her can yaşamayı hak ettiğini bilmeliyiz.

Hayvanları desteklemek onlara yardımcı olmaktır. Günümüzün belirli saatlerini onlara ayırarak karınlarını doyurabilir, bir kase içinde su bırakabiliriz. Aklınıza gelenleri yaparak onların hayatınızı kolaylaştırmalıyız. Dili olmadığından dolayı isteklerini bize söyleyemezler ama onları anlayabiliriz. Hayvanları beslemek hayvan sevgisi ile insana mutluluk veren değerlerdendir. Her hayvan yaşamı hak ettiğini asla unutmamalıyız. Dinimizde yer verildiği gibi canlılara yardımcı olunması gerekmektedir.

Doğanın bir parçası olduğu gibi onları korumamız gerekir. Zarar görmemeleri için elimizden geleni yapmalıyız. Hayvanlar insanlara hizmet eden canlılar olarak yaratıldı. Güzel bir şekilde yaşamlarına destek sağlanmıştır. İnsanların içinde hayvan sevgisi olmadığı zaman insanları da sevmezler. Bilinçli ve sağlıklı bir toplumun oluşması için insanlara diğer tüm canlılarında yaşama hakkı olup sevgiye muhtaç olduklarını anlatmalıyız. Doğanın dengesini sağlayan hayvanların önemli görevleri olup birisi eksildiği zaman hayatımız olumsuz şekilde etkilenir. Çocuklarımıza en güzel şekilde hayvan sevgisini aşılamamız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu