Hayvanlar AlemiOkul

Hayvanların İnsan Hayatındaki Etkileri Nelerdir

Canlıların yaşamını sürdürmesi için gerekli olan bir ekosistemdir. Canlılar birbirleri ile beslenerek bu dengeyi tutar. Canlıların sayılarının çoğalması önüne geçilerek tam bir denge üzerinde devamlılık gösterir. Doğanın dengesi de bütün canlıların ekosisteme gösterdiği değer doğrultusunda devamlılığını devam ettirir. İnsanlar ekosistemde süper avcı olarak konumda yer almıştır. Avcıların en büyüğü olup diğer canlılardan beslenmektedir. Canlılar yaşamı için ekosistem üzerinde kendisinden daha güçsüz olan canlıları beslenmek için kullanır.

Hayvanlar insanlar hayatında en başta besin ihtiyacını karşılar. Tarım yapılmasında etkili olup, canlıların etkinden ve sütünden faydalanarak beslenirler. Köpek, kedi ve kuş türü canlılar ise bizim dostlarımız olur. Gözleri görmeyenler için birer rehber olurken bize arkadaş dost olarak yanımızda bulunurlar. Birlikte eğlenceli zaman geçirerek kendi moralimizi toparlarız. Rahatsız olan kişiler için hayvanlar onların dostlarıdır.

Hayvanlar eski zamanlarda isnanların işlerini çok daha kolaylaştırmıştır. Ulaşım konusunda destek sağladıkları gibi insanlara yol göstermekte üstlerine yoktur. Haberleşme alanında güvercinlerk ullanılarak insanlar birbirleri ile daha yakından haberdar olmuştur. Yük taşımada ve tarım alanında da destek olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu