Okul

Hedefi Olmayan Gemiye Hiçbir Rüzgar Yardım Edemez Açıklaması

Sözlerin bizlere anlatmak istedikleri çok şey vardır. Bunların başında atasözleri ile geçmişte atalarımız tarafından söylenir bize ders verici olarak. Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez atasözünün anlamını sizlere vereceğiz.

Hedefi olmayan bir gemi her kadar rüzgar esse dahi varacağı bir nokta olmadıktan sonra faydasız olacaktır. İnsanlarda gemiler gibi olmaktadır hayatlarına bir amaçları veya hedefleri yoksa ne yaparlarsa yapsınlar oldukları yerde olacaklardır. İşinde hayatında başarılı olsa çevresinde ona destek çıkanlarda bulunsa faydasız olacaktır. Yapmanız gereken her alanda kendinize bir hedef belirleyip o yönde ilerlemeniz olacak.

Hayatta herkesin bir amacı olması gerekir yoksa anlamsız bir hayatın içersinde olursunuz. Hedefi olmayan insanlar başladığı noktada olmaktadırlar bu kişilere örnek olarak bir işçiyi gösteririz sadece hayatını devam ettirmek için çalışır hepte böyle olacaktır.

Bir öğrenci veya işçi hedefi olduğunda istediğini aldıktan sonra kendisini geliştirir daha yükseklere gözünü diker hedefleri doğrultusunda hareket eder.

kağıt gemi
kağıt gemi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu