Okul

İç Anadolu Bölgesinin Turistik Yerleri

İç Anadolu Bölgesi Gezilecek Yerler, İç Anadolu Bölgesinin Turizm Yerleri

İç Anadolu bölgemiz daha çok doğal güzellikleri ile bilinmektedir. Denize kıyı olmaması ile birlikte Türklerin Orta Asya’dan göç ettikten sonra yerleştikleri ilk yerlerden birisidir. Burada gezip görebileceğiniz inanılmaz turistik yerler bulunmaktadır. İlk olarak Ihlara vadisi, Kapadokya, Peri Bacaları gibi doğal zenginliklerin olan yerlere mutlaka gitmelisiniz. Turistik diğer yerlerden bir kaçı daha Boğazköy, Alacahöyük Milli Parkı, Göreme Tarihi Milli Parkı, Yozgat Çamlığı Milli Parkı koruma altın alınmıştır.

Gezi turlarında ve yurtdışından gelen turistler için adeta kültür kaynaklarından birisi. Sizleri geziler sırasında yüzyıllar öncesine kadar götürecek.

Ankara ziyaret edilmesi bir yer olup Ankara kalesi, Anıtkabir, Anadolu Medeniyetleri müzesi, Etnoğrafya Müzesi, Atatürk müzesi, Friglere başkentlik yapmış Gordion şehri

Nevşehir’de; Avanos, Göreme, Ürgüp
Konya’da; Nasrettin Hoca Türbesi, Mevlana

Turizm ve tarih bakımından oldukça zengin bir yerdir kaplıcaları ile birlikte oldukça şifalı bir yer olup dinlenmişte olacaksınız. Asırlar öncesine kadar tarihi sürmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu