Okul

Hırs İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar hayatlarını devam ettirebilmek için yaşam mücadelesi verirler. İhtiyaçlarını karşılamak adına üretirler, satarlar ve zengin olma çabasında olurlar. Gelişen bilim ve teknoloji insanlığı çok daha önemli yere taşımıştır. Hırslar istekler insanların daha üretken olmalarına da sebep olmuştur.

İnsanlar hayatların idare ederken arzularının da kontrolü altında olurlar. Duygu ve düşünceler şekillenerek insanları hedeflerine ulaştırır. Aşırı boyutlara ulaşmaları hırsın ortaya çıkmasına sebep olur. İnsanın çok şey istemesi, arzu etmesi ve beslediği öfkelerle birlikte hırsları büyür. Hırsları ilerledikçe sahip olmak için kötü yollara dahi başvurabilirler. Hırslar bazen iyi yönde de olabilir. Para kazanmak için bir doktor hizmet verir, kendisini geliştirip daha çok kazanmak için araştırma yaparak işini en iyi şekilde yerine getirme çabasına girecektir. Kontrol edemediği hırslar kötü sonuçlara sebep olur. Maddi ve manevi olarak bütünlüğe zarar verecektir. Birikimi ve sermayesi eriyen insanların sorun yaşaması kaçınılmaz hale gelir.

İhtiraslara bağlı kalan insanların sorunları kaçınılmaz hale gelir. İhtiras ve hırs insanlar için kötü sonuçlara sebep olacaktır. Dünya bağımlılıkları insan hayatını etkiler, isteklerine doymadığı sürece devamlı isteyerek çevresindeki insanlara da zarar verebilir. Sınırlı miktarda hırs iyidir ancak abartıldığında zararı da büyük olur.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu