Okul

İçinde Yaşadığımız Doğaya Karşı Tutum ve Davranışlarınızın Doğruluğu

Doğa insanlara sunulan en değerli hazinedir. Hazine sadece sandık içinde çın çın altınların değil doğanın ve tanrının insanlara verdikleridir. İnsanoğlunun yaşamını sürdürebilmesi için doğadaki bir çok şeye ihtiyacı vardır. Doğaya zarar vererek kendi geleceklerine zarar vermiş olurlar. Doğanın korunması geleceğin korunarak canlı yaşamının sürdürülmesinde etkinlik gösterir. İnsanın yapabileceği en tehlikeli davranışlardan biri yaşadığı çevreye zarar vermesidir. Kendi yaşamını olumsuz etkileyerek sorunlarla karşılaşma durumları oluyor.

Doğa insan sağlığının korunmasında da önem taşır. İnsanlara sunulan çeşitli nimetler insanların sıkıntısız olarak yaşamlarını sürdürmelerinde en büyük yardımcılarıdır. Bilinçli olmalı ve o yönde hareket ederek elimizdekilerin değerini bilmeliyiz. Doğayı kirletmemeli doğru şekilde kullanarak verim alabiliriz. Her insan doğanın parçası olarak yaşamını sürdürür. Doğa bir birleşim sağlayarak insanların yaşam sürdürmesinde en büyük yardımcısı olur. İhtiyaçlarını karşılar canlı neslinin devamlılığı için en büyük etkiyi gösterir.

Çevremize önem vermek doğamızla tüm canlıları korumaktır. Geleceğimiz için doğamızın değerini bilerek o şekilde hareket etmemiz gerektiğini anlayabiliriz. Çevremizde olan herşeye ses vererek doğamızı benimsemiş olarak yaşam sürdürürüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu