Okul

İnsanlar Niçin Tasarruf Yapmalıdır

Yaşamımızı düzenli olarak devam ettirebilmek için maddi olarak birikintimiz olması gerekir. Kenarda köşede olacak belli miktarda paramız zor günlerde ihtiyacımızı karşılar hale gelecektir. Fakat bunların olabilmesi içinde bütçemize göre tasarruflu hareket etmeliyiz. Kenara koyacağımız 3 5 kuruş dahi zor günlerimizde bizi refaha ulaştıranda olabilir. Tasarruf kendimiz için olduğu kadar ülkemiz, geleceğimiz ve dünyamızı etkileyen olacaktır. Kendi hesap kitabımızı bilerek bütçemizi zenginleştirebiliriz.

İnsan sahip olduğunu israf etmeden kullanmalı. Bunlar arasında en başta parasal değer gelir, doğal kaynaklarımız, elektrik su gibi tasarruflar yapılabilir. Tükenmeyecek gibi gelen şeyler zaman içinde tükendiğinde kendimizi zor durumda hissederiz. Bütçemizin ihtiyacını karşılamamak sorunları beraberine getirecektir.

Parası olan birisi gereksiz harcamalar yaparak har vurup savurursa eğer harcamalarını hesaplamalıdır. Gereksiz harcamalar tasarruf yapmanın önüne geçerek harcamalarda sıkıntılar getirir. Kendimiz ve geleceğimiz için bu tasarrufları gerçekleştirmeliyiz. İsraf insanların sahip olduklarının kaybolmasına sebep olabilmektedir. Halbuki tasarruf yapmak zararların önüne geçer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu