Okul

İlçelerdeki En Üst Yönetici Kimdir

İl, ilçe ve mahallelerde devleti temsilen iradeciler bulunur. Yönetim birimleri parçalara ayrılarak vatandaşa çok daha iyi hizmet götürmek hedeflenmiştir. İl yönetiminde valiler, ilçe yönetiminde kaymakamlar ve mahalle yönetiminde muhtarlar görev alır.

Yerel yönetim bakımından ilçelerde en üst yetkili kaymakamlar olmaktadır. Belediye başkanları ilçelerde seçilen başkan olarak görevlerini yerine getirir. Kaymakam olarak atanan kişiler ilçenin ve halkın geleceği için hizmet eder. Seçme ve seçilme olarak gelmez, bakanlar kurlu tarafından atamaları gerçekleştirilir. Halkın oylarıyla gelen hükümet tarafından, vali ve kaymakamlar göreve atanır. Kritik bölgelerde özel seçilmiş kişiler görevlendirilerek bölgenin refahı ve kalkınması için hizmet ederler.

Hükümeti ilçelerde temsilcileri kaymakamlar olmaktadır. Resmi olarak karşılamalar, hizmetlerde bulunurlar. Kaymakamlar merkez yerel yönetim birimlerinden biridir. Üniversite bölümlerinde mezun olmalarının ardından merkezi yönetim tarafından atanmaları sonucunda kaymakam olarak göreve başlayabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu