Okul

İnsan İçin Sağlık mı Para mı Önemlidir Münazara

Paranın mı yoksa sağlığın mı hayatımızda daha önemli olduğuna yer vereceğiz. Münazara şeklinde yapılacak olan karşılaştırmalar sayesinde kafamızda bir fikir oluşabilir. Para ve sağlık hayatın olmazsa olmaz iki parçasıdır. İkisi içinde mücadele eder sahip olmak için her şeyi yaparız.

* İnsan sağlığı hayatındaki en önemli şeydir. Sahip olduğu her şeyi sağlığına borçludur. Zengin olmasına rağmen sağlıksız insanın artısı olmayacaktır. İnsan dengeli ve doğru beslenerek kendi sağlığını koruyabilir. Doğal beslenerek yaşamını devam ettirip uzun ve mutlu şekilde yaşam sürdürmesi de mümkündür.

Günümüzde ihtiyaçlarımızı karşılamak için paraya gerek duyarız. Para olmadan yaşamak oldukça zor olmaktadır. Para her kapıyı açan anahtar gibi hayatımızın bir parçasıdır. Parasız yaşanır ancak sefil bir yaşam sürdürülür. Sağlıklı beslenilmediği gibi aç susuz yaşayarak hastalanmamak kaçınılmaz olur. Para ile gelen sağlık insanı bir çok dış etkiden korur.

* İnsan sağlığının korunmasında bilinç önemlidir. İnsanın kendisini tanıması, doğa kanunlarına karşı sağlıklı yaşama ihtiyaç duyar. Para ihtiyaç duyulur ancak sağlık her şeyin başında gelir. Sağlıklı olmadıktan sonra paranın bir değeri olmamaktadır.

Para her zaman önemlidir. Sağlıklı yaşamak için sağlık hizmetlerinden yararlanmak içinde gerekli görülür. Dünyanın doğasında para vardır. Sağlık alanında yapılacak yatırımlar insanı geleceğe hazırlayacaktır. Para her şeyden çok daha önemli olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu